12. 13. 14. Juli 2018

12. 13. 14. Juli 2018

Kontakt

Har du spørgsmål eller kommentarer, er du altid velkommen til at kontakte os:

Vig Festival
Holbækvej 16b
4560 Vig
Tlf.: 59 31 64 68
Mail: info@vigfestival.dk
CVR.nr.: 21074845

Har du spørgsmål omkring camping på Vig Festival:
camping@vigfestival.dk

BESTYRELSE

Formand
Ole Larsen
Mail: ole@vigfestival.dk

Næstformand
Mette Vadsager
Mail: mette@vigfestival.dk

Sikkerhedschef / Bestyrelsesmedlem
Kenneth Ravn
Mail: kenneth@vigfestival.dk

Kasserer / Bestyrelsesmedlem
Pia Sanggaard
Mail: pia.s@vigfestival.dk

Bestyrelsesmedlem
Jesper Hagelund
Mail: jesper@vigfestival.dk

Sekretær / Bestyrelsesmedlem
Heidi Fredslund
Mail: heidi.f@vigfestival.dk

KONTOR

Daglig leder:
Daniel Jeppesen
Mail: daniel@vigfestival.dk

Adminstrende Koordinator:
Brian Arne Larsen
Mail: brian.arne@vigfestival.dk

Bogholder:
Mail: bogholderi@vigfestival.dk

Eksterne boder:
Brian Arne Larsen
Mail: brian.arne@vigfestival.dk

Nonfood-lager:
Bent Ole Sørensen
Mail: nonfood@vigfestival.dk

Food-lager:
Jesper Hagelund
Mail: food@vigfestival.dk

 

KOORDINATORER

Camping, VGV og parkering:
Martin Jeppesen
Mail: indretning@vigfestival.dk

Renholdelse:
Kirsten Kongslev
Mail: renholdelse@vigfestival.dk

Pladsetablering & service:
Kim Sørensen
Mail: plads@vigfestival.dk

Sikkerhed:
Kasper Ravn
Mail: sikkerhed@vigfestival.dk

Medie / IT:
Martin Krøyer
Mail: medie@vigfestival.dk

Økonomi:
Steen Rosvald
Mail: steen.r@vigfestival.dk

Program:
Ricki Susic
Mail: program@vigfestival.dk

Interne drikkevarerboder:
Rikke Sørensen
Mail: boder@vigfestival.dk

Interne madboder:
Bente Lebjerg
Mail: madboder@vigfestival.dk

Udvikling og fremtid:
Signe Eurén Mortensen
Mail: udvikling@vigfestival.dk

FIND VEJ

I bil fra København
Kør ad rute 21 til Holbæk. Fortsæt på rute 21 mod Sjællands Odde/Nykøbing Sjælland. Fortsæt af frakørsel mod Vig. Følg skiltene mod festivalpladsen/parkering.

I bil fra Slagelse
Følg rute 225 i nordlig retning indtil Nykøbingvej krydser Ravnsbjergvej, hvor du skal dreje til højre. Følg vores skilte.

Med tog
Når du ankommer til Vig station, skal du gå gennem byen via Hovedgaden og over lyskrydset til Ravnsbjergvej. Derfra skal du fortsætte ca. 200 m, indtil hovedindgangen for Vig Festival dukker op på venstre side.