Tog og bus

OPDATERES SNAREST

Du kan selvfølgelig tage både tog og shuttlebus til og fra festivalen.

Togtider:

Der kører ekstratog fra Vig mod Nykøbing Sj. og Holbæk nat efter 7-8-9 juli således:

Vig-Nykøbing Sj.

Vig
1.10 – 3.10

Nr. Asmindrup
1.20 – 3.20

Sommerland Sj.
1.21 – 3.21

Højby Sj.
1.24 – 3.24

Nyled
1.27 – 3.27

Nykøbing Sj.
1.30 – 3.30

 


Vig-Holbæk

Vig
1.45 – 3.45

Grevinge
1.51 – 3.51

Asnæs
1.56 – 3.56

Fårevejle
2.01 – 4.01

Hørve
2.05 – 4.05

Svinninge
2.08 – 4.08

Gislinge
2.13 – 4.13

Ny Hagested
2.15 – 4.15

Holbæk
2.22 – 4.22
Dit festivalarmbånd gælder som billet til nattogene :-)

Plantog Fra 6. juli kl. 08.00 til søndag den 10. juli kl. 24 kan du benytte vores plantog mellem Holbæk og Nykøbing Sj. til og fra Vig Festival. Dit festivalarmbånd (eller din indkøbte og printede billet) fungerer som billet.

 

Shuttlebus

Busserne kører under festivalen i følgende tidsrum:

Torsdag Kl. 13.00 – 03.00 (fredag morgen)

Fredag Kl. 10.00 – 03.00 (lørdag morgen)

Lørdag Kl. 10.00 – 03.00 (søndag morgen)

Ved påstigning skal der fremvises gyldigt armbånd eller billet til Vig Festival.

STOPPESTEDER:
Lad bilen stå og kør med shuttlebussen på festival. Bussen kører i begge retninger. I travle perioder vil der være en smule ventetid, så kom i god tid og vær tålmodig.

Bussen vil holde følgende steder:

  1.  Holbækvej 18, Holbækvej 27 – Vig Festival
  2. Jyderupvej 1A, Jyderupvej 2 – Parkering Syd
  3. Høve Stræde 25, Høve Stræde 58 – Cafe Pindalen
  4. Lyngvej 199 – Cafe Strandlyst
  5. Lyngvej 187 – Super Brugsen Lyngen
  6. Lyngvej 133, Lyngvej 74
  7. Lyngvej 107, Lyngvej 62
  8. Lyngvej 77, Lyngvej 46
  9. Lyngvej – Kirkeåsvejen