6. 7. 8. Juli 2023

6. 7. 8. Juli 2023

Program Vig Festival 2023

Onsdag

HeartBeat:

20:00 – Svea S
21:30 – KAMILL
22:30 – GAIA
23:00 – Cartoons
24:00 – DJ 4Gaard

Husk! Der er gratis entre for alle i Heartbeat om onsdagen.

Torsdag

Store scene:

16:30 – Saint Clara
19:45 – Benjamin Hav & Familien
22:45 – Queen Machine

Hønsehuset:

14:00 – Dopha
18:00 – Troels Gustavsen (Noah)
21:15 – Safri Duo
24:00 – Hedegaard

Hønsegården:

15:30 – Tom Donovan
19:15 – Tom Donavan

HeartBeat:

15:15 – The Powls
19:30 – Bryan Adams Jam
22:45 – Fuld Effekt
24:00 – Dj 4Gaard

Studio 54:

15:15 – Disko Hits med Morten Stuckert
17:45 – Disko Hits med Morten Stuckert
21:10 – Tennis
24:00 – Tennis

Viggos Verden:

16:00 – MGP 2023
18:00 – De2DuVed

 

 

 

Fredag

Store scene:

12:00 – Sømændene
15:15 – Malte Ebert
17:30 – Burhan G
20:30 – The Minds of 99
23:30 – DJ Aligator

Hønsehuset:

13:30 – Folkeklubben
16:15 – Rasmus Walter
19:15 – Hardinger Band – Shu-bi-dua 2.0
22:10 – Statisk
00:30 – Specktors

Hønsegården:

14:45 – Tom Donovan
17:30 – Tom Donovan

HeartBeat:

15:00 – Kalaset
18:00 – Danser med Piger
21:15 – René & Værsgo’
23:00 – DJ 4Gaard

Studio 54:

13:15 – So 90’s
16:30 – So 90’s
19:15 – Disko Hits med Morten Stuckert
22:15 – DJ Harske Hubbi
00:15 – DJ Harske Hubbi

Viggos Verden:

13:30 – Dino Ranch
15:00 – Mads Og André
17:30 – Klaskefar

Lørdag

Store scene:

12:00 – Stig & Vennerne
15:00 – Saveus
18:00 – Magtens Korridorer
21:00 – Lukas Graham
23:30 – KATO

Hønsehuset:

13:30 – Comedy Show – Christian Fuhlendorff, Torben Chris og Dan Andersen
16:30 – Nicklas Sahl
19:30 – Stine bramsen
22:30 – JOHNSON
23:45 – DJ Henrik Amok

Hønsegården:

14:45 – Ricki Solo
17:45 – Ricki Solo
20:45 – Ricki Solo

HeartBeat:

15:00 – Amelie Dot
18:00 – Jacob Aksglæde
21:30 – Gas og Vand
23:00 – Dj 4Gaard

Studio 54:

13:15 – Disco Hits med Morten Stuckert
16:15 – Staying Alive
19:15 – Staying Alive
22:15 – We are the 90’s
00:15 – We are the 90’s

Viggos Verden:

13:30 – Paw Patrol
16:15 – Oda Omvendt
17:30 – Mek Pek – Solo

 

 

 

Program alle dag

Store scene:

Torsdag

16:30 – Saint Clara
19:45 – Benjamin Hav & Familien
22:45 – Queen Machine

Fredag

12:00 – Sømændene
15:15 – Malte Ebert
17:30 – Burhan G
20:30 – The Minds of 99
23:30 – DJ Aligator

Lørdag

12:00 – Stig & Vennerne
15:00 – Saveus
18:00 – Magtens Korridorer
21:00 – Lukas Graham
23:30 – KATO

 

Hønsehuset:

Torsdag

14:00 – Dopha
18:00 – Troels Gustavsen
21:15 – Safri Duo
24:00 – Hedegaard

Fredag

13:30 – Folkeklubben
16:15 – Rasmus Walter
19:15 – Hardinger Band – Shu-bi-dua 2.0
22:10 – Statisk
00:30 – Spectors

Lørdag

13:30 – Comedy Show – Christian Fuhlendorff, Torben Chris og Dan Andersen
16:30 – Nicklas Sahl
19:30 – Stine Bramsen
22:30 – JOHNSON
23:45 – DJ Henrik Amok

 

Hønsegården:

Torsdag

15:30 – Tom Donovan
19:15 – Tom Donovan

Fredag

14:45 – Tom Donovan
17:30 – Tom Donovan

Lørdag

14:45 – Ricki Solo
17:45 – Ricki Solo
20:45 – Ricki Solo

 

Heartbeat

Onsdag

20:00 – Svea S
21:00 – Vinderen af VigUp
23:00 – Cartoons
24:00 – DJ 4Gaard

Torsdag

15:15 – Tho Powls
19:30 – Bryan Adams Jam
22:45 – Fuld Effekt
24:00 – Dj 4Gaard

Fredag

15:00 – Kalaset
18:00 – Danser med Piger
21:15 – René & Værsgo’
23:00 – DJ 4Gaard

Lørdag

15:00 – Amelie Dot
18:00 – Jacob Aksglæde
21:30 – Gas og Vand
23:00 – Dj 4Gaard

 

 

Studio 54

Torsdag

15:15 – Disko Hits med Morten Stuckert
17:45 – Disko Hits med Morten Stuckert
21:10 – Tennis
24:00 – Tennis

Fredag

13:15 – So 90’s
16:30 – So 90’s
19:15 – Disko Hits med Morten Stuckert
22:15 – DJ Harske Hubbi
00:15 – DJ Harske Hubbi

Lørdag

13:15 – Disko Hits med Morten Stuckert
16:15 – Staying Alive
19:15 – Staying Alive
22:15 – We are the 90’s
00:15 – We are the 90’s

 

 

Viggos Verden scene

Torsdag

16:00 – MGP 2023
18:00 – De2DuVed

Fredag

13:30 – Dino Ranch
15:00 – Mads Og André
17:30 – Klaskefar

Lørdag

13:30 – Paw Patrol
16:15 – Oda Omvendt
17:30 – Mek Pek – Solo