7. 8. 9. juli 2022

7. 8. 9. juli 2022

Program Vig Festival 2020 (Arbejder på program til festival 2021)

Torsdag

Store scene:

Konferencier: Felix Smith

17:00 – Mads Langer

20:00 – Rasmus Seebach

23:00 – MALURT

 

Hønsehuset:

15:00 – De Danske Hyrder

18:30 – Hardinger Band

21:30 – Johnny Madsen

00:15 – Guitar Rebels

 

HeartBeat:

14:30 – Patina

18:00 – Munch & Broderskabet

21:00 – Outlandish

23:00 – DJ Bigstick

 

Studio 54:

18:15 – The Beatophonics

21:15 – Gas og Vand

00:15 – Gas og Vand

 

Viggos Grønne Verden:

16:00 – Kalles Store Trommeshow

19:00 – Kommer senere

 

Fredag

Store scene:

Konferencier: Felix Smith

12:00 – Sømændene

15:00 – Poul Krebs

18:00 – Alphabeat

21:00 – Lukas Graham

23:30 – Faustix

 

Hønsehuset:

13:15 – Die Herren

16:30 – Go Go Berlin

19:30 – Cheif 1

22:30 – Clara

00:45 – ItaloBrothers

 

HeartBeat:

13:00 – Emil Kruse

15:15 – Thomas Buttenschøn

19:00 – Jeppesen

22:15 – René & Værsgo´

24:00 – DJ Bigstick

 

Studio 54:

14:00 – Go North

16:15 – Go North

19:15 Lenny Kvavitz Jam

22:30 – We Are The 90’s

00:15 – We Are The 90’s

 

Viggos Grønne Verden:

13:30 – Peter Pedal

15:00 – Britt & Bob

17:15 – Katrine Bille Band

20:15 – Trylleshow

 

Lørdag

Store scene:

Konferencier: Felix Smith

12:00 – Jubilæumsshow

15:00 – Lis Sørensen

18:00 – Phlake

21:00 – Burhan G

23:30 – Carpark North

 

Hønsehuset:

13:30 – Carl Emil Petersen

16:15 – Decco Band

19:30 – Hugo Helmig

22:15 – Djämes Braun X Spectors

 

HeartBeat:

13:00 – Kwamie Liv

15:15 – Jung

19:45 – Jørgen De Mylius

22:00 – Staying Alive

 

Studio 54:

14:00 – Move Out

17:00 – Move Out

20:00 – Venus

22:15 – Venus

 

Viggos Grønne Verden:

13:30 – MGP 2020

16:15 – Tosset Oveni – Henning Amstrup

19:30 – HipSomHap

20:15 – Trylleshow

 

Program alle dag

Store scene:

Torsdag:
Konferencier: Felix Smith

17:00 – Mads Langer

20:00 – Rasmus Seebach

23:00 – MALURT

Fredag:

12:00 – Sømændene

15:00 – Poul Krebs

18:00 – Alphabeat

21:00 – Lukas Graham

23:30 – Faustix

Lørdag:

12:00 – Jubilæumsshow

15:00 – Lis Sørensen

18:00 – Phlake

21:00 – Burhan G

23:30 – Carpark North

 

Hønsehuset:

Torsdag:

15:00 – De Danske Hyrder

18:30 – Hardinger Band

21:30 – Johnny Madsen

00:15 – Guitar Rebels

Fredag:

13:15 – Die Herren

16:30 – Go Go Berlin

19:30 – Cheif 1

22:30 – Clara

00:45 – ItaloBrothers

Lørdag:

13:30 – Carl Emil Petersen

16:15 – Decco Band

19:30 – Hugo Helmig

22:15 – Djämes Braun X Spectors

 

HeartBeat:

Torsdag:

14:30 – Patina

18:00 – Munch & Broderskabet

21:00 – Outlandish

23:00 – DJ Bigstick

Fredag:

13:00 – Emil Kruse

15:15 – Thomas Buttenschøn

19:00 – Jeppesen

22:15 – René & Værsgo´

24:00 – DJ Bigstick

Lørdag:

13:00 – Kwamie Liv

15:15 – Jung

19:45 – Jørgen De Mylius

22:00 – Staying Alive

 

Studio 54:

Torsdag:

18:15 – The Beatophonics

21:15 – Gas og Vand

00:15 – Gas og Vand

Fredag:

14:00 – Go North

16:15 – Go North

19:15 – Lenny Kvavitz Jam

22:30 – We Are The 90’s

00:15 – We Are The 90’s

Lørdag:

14:00 – Move Out

17:00 – Move Out

20:00 – Venus

22:15 – Venus

 

Viggos Grønne Verden:

Torsdag:

16:00 – Kalles Store Trommeshow

19:00 – Kommer senere

Fredag:

13:30 – Peter Pedal

15:00 – Britt & Bob

17:15 – Katrine Bille Band

20:15 – Trylleshow

Lørdag:

13:30 – MGP 2020

16:15 – Tosset Oveni – Henning Amstrup

19:30 – HipSomHap

20:15 – Trylleshow