7. 8. 9. juli 2022

7. 8. 9. juli 2022

Program Vig Festival 2022

Onsdag

HeartBeat:

21.00 – Kalaset

22.45 – Fuld Effekt

24.00 – DJ Bigstick

Og husk! Der er gratis entre for alle i Heartbeat om onsdagen. 

Torsdag

Store scene:

Konferencier: Felix Smith

17:00 – Christopher

20:00 – Rasmus Seebach

23:00 – MALURT

Hønsehuset:

15:30 – Outlandish

18:30 – Lis Sørensen

21:30 – Andreas Odbjerg

00:15 – ItaloBrothers

 

HeartBeat:

14:30 – Munch & Broderskabet

17:30 – Decco Band

20:30 – Patina

23:00 – DJ Bigstick

 

Studio 54:

18:15 – Staying Alive

21:15 – Gas & Vand

00:15 – Gas & Vand

 

Viggos Grønne Verden:

16:00 – Kalles Trommeshow

19:15 – Ramasjang Mysteriet

 

Fredag

Store scene:

Konferencier: Felix Smith

12:00 – Birthe Kjær & Feel Good Band

15:00 – Jonah Blacksmith

18:00 – Jung

21:00 – GNAGS

23:30 – Queen Machine

 

Hønsehuset:

13:15 – Stand-up m. Christian Fuhlendorff, Mahamad Habane, Per Sodemann, Johnny Robertson og Jonas Mogensen

16:30 – Die Herren

19:30 – Poul Krebs

22:30 – Julias Moon

00:45 – Randers Cowboys

 

HeartBeat:

12:30 – Blæst

15:15 – Back to Back

19:00 – René & Værsgo’

22:15 – Ericka Jane

24:00 – DJ Bigstick

 

Studio 54:

14:00 – Go North

17:00 – Go North

19:15 – Malt

22:30 – We are The 90’s

00:15 – We are The 90’s

 

Viggos Grønne Verden:

13:15 – Karla

16:15 – Sine & Frække Rikke

19:15 – Katrine Bille Band

21:00 – De2DuVed

 

Lørdag

Store scene:

Konferencier: Felix Smith

12:00 – Rasmus Bjerg

15:00 – Phlake

18:00 – Drew Sycamore

21:00 – Jubilæums overraskelse

23:30 – Carpark North

 

Hønsehuset:

13:30 – Tobias Rahim

16:30 – Djämes Braun X Vild Smith

19:30 – Malte Ebert

22:15 – Faustix

 

HeartBeat:

13:00 – Rasmus Hagen (S)

15:15 – Pauline

18:30 – ABBA (CZ)

21:30 – Joyce

23:30 – DJ Bigstick

 

Studio 54:

14:00 – Move Out

17:00 – Move Out

20:00 – Venus Band

22:15 – Venus Band

 

Viggos Grønne Verden:

13:30 – MGP 2022

16:15 – Henning – Tosset oveni

19:30 – HipSomHap

20:15 – Mads & André

 

Program alle dag

Store scene:

Konferencier: Felix Smith

Torsdag

17:00 – Christopher

20:00 – Rasmus Seebach

23:00 – MALURT

Fredag

13:15 – Stand-up m. Christian Fuhlendorff, Mahamad Habane, Per Sodemann, Johnny Robertson og Jonas Mogensen

12:00 – Birthe Kjær & Feel Good Band

15:00 – Jonah Blacksmith

18:00 – Jung

21:00 – GNAGS

23:30 – Queen Machine

Lørdag

12:00 – Rasmus Bjerg

15:00 – Phlake

18:00 – Drew Sycamore

21:00 – Jubilæums overraskelse

23:30 – Carpark North

 

Hønsehuset:

Torsdag

15:30 – Outlandish

18:30 – Lis Sørensen

21:30 – Andreas Odbjerg

00:15 – ItaloBrothers

Fredag

16:30 – Die Herren

19:30 – Poul Krebs

22:30 – Julias Moon

00:45 – Randers Cowboys

Lørdag

13:30 – Tobias Rahim

16:30 – Djämes Braun X Vild Smith

19:30 – Malte Ebert

22:15 – Faustix

 

Heartbeat

Onsdag

21.00 – Kalaset

22.45 – Fuld Effekt

24.00 – DJ Bigstick

 

Torsdag

14:30 – Munch & Broderskabet

17:30 – Decco Band

20:30 – Patina

23:00 – DJ Bigstick

Fredag

12:30 – Blæst

15:15 – Back to Back

19:00 – René & Værsgo’

22:15 – Ericka Jane

24:00 – DJ Bigstick

Lørdag

13:00 – Rasmus Hagen (S)

15:15 – Pauline

18:30 – ABBA (CZ)

21:30 – Joyce

23:30 – DJ Bigstick

 

Studio 54

Torsdag

18:15 – Staying Alive

21:15 – Gas & Vand

00:15 – Gas & Vand

Fredag

14:00 – Go North

17:00 – Go North

19:15 – Malt

22:30 – We are The 90’s

00:15 – We are The 90’s

Lørdag

14:00 – Move Out

17:00 – Move Out

20:00 – Venus Band

22:15 – Venus Band

 

Viggos Grønne Verden scene

Torsdag

16:00 – Kalles Trommeshow

19:15 – Ramasjang Mysteriet

Fredag

13:15 – Karla

16:15 – Sine & Frække Rikke

19:15 – Katrine Bille Band

21:00 – De2DuVed

Lørdag

13:30 – MGP 2022

16:15 – Henning – Tosset oveni

19:30 – HipSomHap

20:15 – Mads & André