7. 8. 9. juli 2022

7. 8. 9. juli 2022

Har du spørgsmål eller kommentarer, er du altid velkommen til at kontakte os:

Foreningen Vig Festival
Holbækvej 16b, 4560 Vig
Tlf.: 59 31 64 68     Mail: info@vigfestival.dk     CVR.nr.: 21074845

Telefonen er åben i følgende tidsrum: mandag til fredag kl. 12.00 – 14.00.

Kontoret er åbent i følgende tidsrum:
Tirsdag: 12.00 – 16.00. Eller efter aftale.

Har du spørgsmål omkring camping på Vig Festival: camping@vigfestival.dk

Kontakt

Kontor

Daglig leder
Daniel Jeppesen
Mail: daniel@vigfestival.dk

Administrerende koordinator
Brian Arne Larsen
Mail: brian.arne@vigfestival.dk

Bogholder
Mail: bogholderi@vigfestival.dk

Eksterne boder & Sponsorer
Brian Arne Larsen
Mail: brian.arne@vigfestival.dk

Bestyrelse

Formand
Lars Gjerlufsen
Mail: lars.gjerlufsen@vigfestival.dk

Næstformand
Mette Vadsager
Mail: mette@vigfestival.dk

Sikkerhedschef / Bestyrelsesmedlem
Kenneth Ravn
Mail: kenneth.ravn@vigfestival.dk

Kasserer / Bestyrelsesmedlem
Pia Sanggaard
Mail: pia.s@vigfestival.dk

Bestyrelsesmedlem
Jesper Hagelund
Mail: jesper@vigfestival.dk

Sekretær / Bestyrelsesmedlem
Heidi Fredslund
Mail: heidi.f@vigfestival.dk

Suppleant
Anders Schrøder
Mail: anders.s@vigfestival.dk

Suppleant
Jørn Dyrberg Hansen
Mail: joern@vigfestival.dk

Koordinatorer

Camping, VGV og parkering:
Bent Ole Sørensen
Mail: indretning@vigfestival.dk

Renholdelse:
Kirsten Kongslev
Mail: renholdelse@vigfestival.dk

Pladsetablering & service:
Jacob Sanggaard
Mail: plads@vigfestival.dk

Hjælpere:
Kirsten Kongslev
Mail: nyhjaelper@vigfestival.dk

Sikkerhed:
Paw Pedersen
Mail: sikkerhed@vigfestival.dk

Medie / IT:
Martin Krøyer
Mail: medie@vigfestival.dk

Økonomi:
Steen Rosvald
Mail: steen.r@vigfestival.dk

Program:
Ricki Susic
Mail: program@vigfestival.dk

Interne Drikkeboder:
Bente Lebjerg
Mail: boder@vigfestival.dk

Interne madboder:
Bente Lebjerg
Mail: madboder@vigfestival.dk

Udlejning af festival grej

VF Ejendomme A/S
CVR: 27509118
Direktion

Helle Skibshøj
regnskab@vfejendomme.dk

Kontakt for udlejning
Steen Rosvald
steen.r@vigfestival.dk

Bestyrelsesformand
Henning Klarskov

Bestyrelsesmedlemmer
Jan Eiland
Steen Friis
Jesper Hagelund
Helle Skibshøj
Steen Rosvald

VF Ejendomme A/S er en virksomhed ejet af VIG FONDEN

VIG FONDEN

Bestyrelsesformand
Kenneth Egelund Ravn

Kassérer
Steen Rosvald

Bestyrelsesmedlemmer
Peter Holm Larsen
Per Allan Hansen
Ole Larsen
Henning Klarskov

Moderforeninger

De tre moderforeninger:

Vig Gymnastikforening
Vig Idrætsforening
Trundholm FC